Вибираємо факс
Вибираємо факс
Факс, він же факсимільний апарат - сьогодні цей пристрій є необхідним атрибутом будь-якого офісу. “Доброго дня, прийміть факс!” - такі слова можна почути як у великій компанії, так і в офісі невеликої фірми. Наприкінці дев’яностих багато хто вважав, що дні факсів вважаються, і незабаром їх замінить електронна пошта. Однак нове століття набуло своїх прав, а факс досі не збирається здавати своїх позицій.
У перекладі з латині “fac simile” означає “зроби подібне”. Факсимільний зв’язок — це передача графічної копії будь-якого нерухомого зображення, а факсимільний апарат або факс — пристрій для такого зв’язку по телефонній лінії. Ключове слово тут «графічний», тобто не просто той самий текст, а й точне повторення графічних елементів, шрифтів, картинок, включаючи печатки, штампи та особисті підписи.
Чим же такі привабливі ці пристрої?
Насамперед, вони доступні за ціною. Другий плюс – вони дуже компактні. Персональний комп’ютер з периферією потребує значно більше місця. У нашій країні факси стали своєрідною паличкою-виручалочкою для регіонів. Не варто приховувати, що досі є ще не лише села та села, а й невеликі міста, де інтернет залишається дивиною. За відсутності виходу в мережу факс просто незамінний і дозволяє обмінюватися важливими і терміновими документами або листами в режимі реального часу, причому гарантія отримання становить сто відсотків. Навчити роботі з факсом можна за пару хвилин людини будь-якого віку.
Який факс вибрати.
Найбільш дешевими, як і раніше, залишаються факси, що використовують при роботі спеціальний термочутливий папір (факс-папір). До переваг цих апаратів можна віднести низьку вартість витратних матеріалів - крім паперу, що постачається в рулонах, нічого не потрібно. Однак є дані моделей факсів і свої мінуси. Це невисока якість зображення, папір, що скручується в трубочку, і короткий термін життя відбитків. Згодом отримане зображення зникає, причому цей процес прискорюється при попаданні прямих сонячних променів. Однак найкращою якістю та швидкістю роботи відрізняються лазерні факси, які також дозволяють використовувати звичайний папір, що використовується для принтерів. До того ж, подібні пристрої, як правило, мають широкий набір додаткових функцій і, якщо вдуматися, виявляються економічнішими. Хоча одноразові витрати на покупку тонер-картриджа дещо вищі, ніж на покупку інших витратних матеріалів, середня собівартість однієї сторінки, надрукованої на лазерному факсі нижче, оскільки одного тонер-картриджа вистачає на більшу кількість копій.
Стандартний факсовий пристрій має наступний набір функцій:
- прийом та відправлення факсимільних повідомлень;
- копіювання окремих листів;
- керування телефонною книгою;
- керування різними списками розсилки.
Знання певних технічних характеристик допоможе вибрати факс. Будь-яка модель факсу складається з скануючого пристрою, принтера, модему для передачі документа та телефону. Деякі факси мають інтерфейсну плату, яка дозволяє підключити факс до комп’ютера.
Від параметрів сканера залежить те, яке зображення ви можете передати, і якого розміру. Відповідно, кольоровий сканер необхідний передачі кольорових документів. Розмір планшета сканера зазвичай стандартний формату А4.
При виборі факсу зверніть увагу, що як друк впливає на витрату матеріалу. За типом друкувального пристрою факси бувають на термопапері, термоплівці, струменеві та лазерні.
Факси, що друкують на термопапері (т.зв. факс-папері), мають найменшу витрату матеріалу. Однак термопапір недовговічний, він швидко втрачає форму і вицвітає (“вигоряє”).
Струменеві факси витрачають багато матеріалу. Слід також врахувати, що відбиток на папері вимагає часу для засихання і може розмазуватися. У струменевому факсі, стежте, щоб друкувальна голівка не засмічена. Лазерні факси дозволяють зробити високоякісний друк, а обсягу картриджа вистачить приблизно на 2 тисячі сторінок. Ціна факсу з лазерним принтером зазвичай висока, але згодом вона виправдовує себе. Факси, що друкують на термоплівці, за якістю близькі до лазерних, але їхня ціна значно нижча.
Найкращі факси характеризуються наявністю великої пам’яті, до 300-400 аркушів. Це дозволяє приймати та зберігати документи, навіть коли папір закінчився. Роздруківка здійснюється після завантаження паперу.
Слід зазначити, що з усіх сучасних Інтернет-технологіях, на факс покладається величезний обсяг роботи з документообігу. Сучасні багатофункціональні факси виконують різноманітний спектр робіт.
Як встигли помітити, факси відрізняються за способами друку документів:
Факси, що працюють на термопапері . Це, мабуть, найпоширеніший тип факсів. Факси з печаткою на термопапері складають більше половини факсів. В основі принципу дії факсів, що працюють на термопапері, лежить випалювання зображення за допомогою термолінійки на спеціальному термочутливому папері. Перевагою даного типу факсів є їхня низька ціна і досить висока надійність. До недоліків можна віднести низьку якість одержуваного зображення. Цей тип факсів можна розділити на кілька груп.
Струйні факси під час друку схожі за функціями зі звичайними струменевими принтерами. Основним недоліком є невисока надійність і досить дорогий кольоровий друк.
Лазерний факс , який друкує на звичайному папері, є найкращим рішенням. Є суміщеним лазерним принтером і факсом. Відповідно і принцип дії та навіть витратні матеріали аналогічні лазерним принтерам. Але початкові витрати тут найвищі.
Факс із термопереносом Факс із термопереносом друкує на звичайному папері за допомогою спеціальних рулонів термоплівки. Плівка в такому апараті може використовуватися повторно (у цьому випадку зниження якості суттєве). Сам процес друку є перемотування рулону з однієї котушки на іншу. Під час цього перемотування термолінійка розігріває спеціальну поверхню термоплівки і створює зображення, яке переноситься на папір.
До найдешевших відносять факси, що друкують на термопапері. Наступний у ціновій категорії йде струменевий факс та факс із термопереносом. А наприкінці йдуть лазерні факси.
Основними виробниками факсів є: Panasonic, Sharp, Brother, Canon. Про якість факсів цих виробників можна не турбуватися, так воно у них на досить високому рівні. Вибирати варто за технічними та функціональними характеристиками з урахуванням цілей, для яких купується факс.
Що й казати, “факс – це обличчя офісу”. Скажи мені, який у тебе факс і я скажу, чим займається твоя компанія, скільки у неї співробітників та який документообіг. Ну, може і не зовсім так, але абсолютно точно, що факсимільний апарат потрібно вибирати відповідно до вирішуваних вами та вашої компанії завдань.
Опубліковано: 24.07.2008