Терміни: радіотелефони
Деякі функції та терміни телефонів та радіотелефонів (безшнурових телефонів)
Інтерком – це “спілкування” між радіотрубкою та базою. Ця функція зазвичай діє автономно і лінії не займає, тому вам можуть зателефонувати навіть у тому випадку, якщо ви розмовляєте з ким-небудь по “внутрішній лінії”. Проте існує низка моделей радіотелефонів, у яких під час використання цієї функції доступом до зовнішньої лінії неможливий. Тому при покупці апарата не буде зайвою перевірка, як діє в даній моделі цей зв’язок.
Пейджинг – функція пошуку одного з елементів радіотелефону за допомогою іншого. Буває односторонній (працює так само, як пошук втраченої трубки у старих моделях) та двосторонній. При цьому можна викликати з радіотрубки базовий блок.
Переведення розмови, конференція - за наявності в апараті гучномовного зв’язку можна перевести розмову на базу, або навпаки. Можна влаштувати нараду втрьох: один дзвонить, другий розмовляє радіотелефоном, а третій - спікерфоном. За наявності кількох радіотрубок можна влаштувати цілу конференцію, при цьому з основи викликаються переносні трубки.
Переадресація дзвінка можлива у моделях з кількома трубками. Це можливість переадресувати розмову з однієї трубки на іншу.
Утримання дзвінка на переносній трубці/базовому апараті - цю функцію виконує кнопка “mute” (“hold”) на радіотрубці/базі. Вона корисна, якщо у вас два паралельні телефони, - можна перейти з одного апарата на інший. Розмову можна утримувати до 10 хвилин. Зазвичай утримання знімається натисканням кнопки sp-phone. Ця функція часто використовується, якщо потрібно на деякий час вимкнути мікрофон і немає кнопки “Mute”.
Дистанційне керування спікерфоном – можна вмикати та вимикати спікерфон на базі на відстані за допомогою радіотрубки.
Звичайний автовідповідач – використовує стандартну 30-хвилинну мікрокасету, має два режими запису. У режимі диктофона можна записувати поточну телефонну розмову. Можливе дистанційне керування: прослуховування всіх або тільки нових повідомлень, зберігати окремі записи, слухати кімнату, де знаходиться база.
Цифровий автовідповідач- використовують для зберігання повідомлень спеціальні електронні чіпи замість мікрокасети з магнітною стрічкою. Це підвищує надійність та довговічність автовідповідача. Але якщо потрібно зберегти повідомлення, то зі звичайного автовідповідача можна вийняти касету і замінити її на іншу. У цифровому автовідповідачі можна також довго зберігати повідомлення, проте доводиться враховувати, що більше повідомлень зберігається, тим менше місця залишається нових.
Голосова позначка часу/дати - це функція автовідповідача, яка дозволяє встановити точний час та дату запису повідомлення.
Тональне дистанційне керування - дає можливість керувати автовідповідачем на відстані з іншого телефону, можна прослухати і навіть стерти непотрібні записи, переписати вітальне повідомлення. Для цього достатньо перевести телефон у тональний режим (після набору) і набрати певний код, відомий тільки вам, який ви запрограмували у своєму телефоні. Якщо в телефоні, з якого ви телефонуєте, тональний режим відсутній, його можна замінити так званим біпером, який видає звуковий сигнал певної частоти, такий як при натисканні кнопки в тональному режимі.
Сповістка на пейджер про отримання голосового повідомлення – на пейджер надходить повідомлення про те, що на автовідповідачі для вас є нове послання.
Шифрування розмови – Використовується для запобігання (у певній мірі) можливості прослухати розмову. У дешевих моделях використовуються аналогові методи шифрування (на корисний сигнал накладається спеціальний шум, який на приймальному пристрої відфільтровується). Ступінь захисту не дуже висока.
У моделях стандарту DECT – використовуються цифрові методи шифрування, що значно підвищує ступінь захисту від прослуховування.
Спікерфон – можливість говорити та набирати номер, не знімаючи трубки. Коли спікерфон увімкнено, достатньо зняти трубку, щоб він вимкнувся.
ID-коди. Для трубки та бази встановлюється персональні коди. Потрібні вони для того, щоб кожна база приймала сигнали тільки від своєї трубки. Оскільки база відповідає тільки на виклик тільки своєї трубки, сторонній людині з іншою трубкою приєднатися до цієї лінії значно складніше. Різні моделі радіотелефонів використовують різну кількість кодів ідентифікації.
Деякі функції телефонів
AUTODIAL (автодозвон) Цією функцією оснащені деякі моделі телефонів. Вона допоможе додзвонитися до зайнятого номера. Для цього телефон переводиться в режим автоматичного набору. Апарат набирає вказаний номер з невеликими інтервалами (іноді обмежена кількість разів). Якщо на другому кінці лінії знято слухавку, ви почуєте голос абонента через вбудований динамік апарата.
REDIAL (повторний набір) Номер, що набирається на кнопковому телефоні, автоматично заноситься в активну пам’ять і зберігається доти, доки не буде набраний інший номер. Достатньо натиснути REDIAL, і апарат автоматично повторить набір останнього номера, якщо він знову знадобився. Цією кнопкою забезпечені майже всі сучасні телефони.
FLASH (скидання, перемикання) – кнопка розриву лінії. Використовується, якщо у вас в офісі є сучасна цифрова міні-АТС. Через цю кнопку відбувається комутація абонентів, наприклад переадресація дзвінків або робота в режимі очікування дзвінка. Можна також користуватися нею, коли після закінчення розмови ви хочете набрати наступний номер, не кладучи слухавку.
MEM DIAL (набір із пам’яті) Цією кнопкою викликають із пам’яті телефону записані туди номери телефонів.
MEMO (нотатка, пам’ятка) Ця кнопка дозволяє записати новий номер у пам’ять телефону в момент розмови. Якщо ваш співрозмовник диктує номер телефону, можна натиснути кнопку MEMO і набрати цей номер у пам’ять за допомогою клавіатури. При цьому розмова не перерветься і набір не супроводжуватиметься звичайними тональними сигналами. Після закінчення розмови ви можете зателефонувати за цим номером, знявши слухавку та натиснувши кнопку MEMO.
MUTE – відключення мікрофона. Ця кнопка дозволяє під час телефонної розмови, вимкнути мікрофон телефону та обговорити відповідь з колегами, а потім продовжити розмову. При використанні копії “Mute”, ви продовжуєте чути свого співрозмовника.
PAUSE – пауза. PAUSE зазвичай використовується для введення необхідної паузи в процесі набору або запам’ятовування номера, наприклад, у міжміських дзвінках. Це особливо зручно при наборі без зняття трубки.
TONE/PULSE – перемикач Тон/Пульс Це перемикач тонального набору на імпульсний. При імпульсному наборі кожна цифра номера визначається числом електричних імпульсів. На цьому принципі, винайденому на початку століття, працюють електромеханічні АТС. При тональному наборі через цифрові АТС кожна цифра визначається частотою сигналу дзвінка. Електромеханічні АТС можуть забезпечувати більш далекий зв’язок, ніж цифрові, але якість цифрового зв’язку вища і вона надійніша. Наша вітчизняна телефонна мережа складається здебільшого із старих електромеханічних АТС, а частиною із сучасних цифрових. У старих мережах наразі недоступний тональний набір номера. Тому якщо ви підключили свій новий телефон до міської мережі, і телефон не набирає номер, поставте перемикач tone/pulse у положення pulse.
TONE – однокнопкове перемикання на тональний набір Якщо під час розмови або зв’язку через комп’ютер вам потрібно поміняти імпульсний режим роботи телефону на режим “tone”, замість перемикача режимів tone/pulse достатньо натиснути на набірній клавіатурі позначену зірочкою кнопку TONE.
Опубліковано: 09.09.2008