Як вибрати персональний лазерний принтер
Багато друкованих та інтернет-видань вже присвятили безліч статей, покликанням яких було надати посильну допомогу власникам персональних комп’ютерів у виборі домашнього принтера. Наш матеріал може бути корисним для тих користувачів, хто вже зробив вибір між струминним та лазерним принтером і зупинив свій вибір на останньому, але через те, що спектр пропонованих персональних лазерних принтерів дуже широкий, не зміг віддати перевагу певній моделі. У цій статті ми вкотре розглянемо основні критерії оцінки лазерних принтерів різних виробників. Оскільки застосування потужних принтерів у домашніх умовах рідко буває доцільним, то нами будуть розглянуті молодші моделі в лінійці різних виробників.
На сьогоднішній день в сегменті продажів персональних монохромних лазерних принтерів лідирують бренди HP, Samsung і Canon. Також активно продаються принтери таких компаній як Xerox, Oki, Brother, Epson, Ricoh, Kyocera та інших. Принтери HP, Canon, Brother, Samsung, Epson, Kyocera, Ricoh мають лазерну технологію друку, а принтери OKI – світлодіодну (LED-технологію).
Щодо нових тенденцій, то все більшу популярність завойовують багатофункціональні пристрої. Багато споживачів вже оцінили, наскільки вигідно та зручно використовувати МФУ. Сьогодні саме пристрої, призначені для використання одним користувачем, становлять основний відсоток продажів у даному класі переферії. Фактично вони стають реальною альтернативою офісним сторінковим принтерам, які виробляють основну частку паперового документообігу. Різниця в ціні, яка для молодших моделей невелика, відіграє роль тільки для найбільш економних покупців або для тих, кому можливості сканування та копіювання або зовсім не потрібні або просто не бажані. Найкращий вибір моделей молодшого класу можна знайти в Canon, Kyocera, HP та Xerox.. Принтери Samsung продаються вже під брендом HP
Основними перевагами монохромного лазерного друку перед струменевим є висока якість друку тексту та графічних об’єктів, стійкість відбитків до впливу вологи та світла, нижча собівартість копії, яка досягається завдяки застосуванню картриджів з великим ресурсом тонера, висока швидкість друку та безшумність роботи.
Технології лазерного та світлодіодного друку дуже схожі і дозволяють отримати друк однаково високої якості. У процесі створення відбитка беруть участь такі основні елементи лазерного принтера як джерело світла, світлочутливий барабан (фотобарабан), порошок, що фарбує (тонер) і блок термічного закріплення тонера (фьюзер). У цих пристроях використовується так званий електрографічний друк. Залежно від того, що використовується як джерело світла і відрізняється друк лазерний і світлодіодний. При лазерній системі отримання зображення імпульсний лазерний промінь генерується лазерним діодом. Потім промінь фокусується і прямує на багатогранне дзеркало, яке обертається з високою швидкістю, і відображає лазерний промінь у різних напрямках по поверхні барабана. Частинки тонера прилипають до заряджених ділянок барабана, потім переносяться на папір, який після цього надходить до блоку термічного закріплення і частинки тонера під впливом високої температури припікаються до листа. При світлодіодній технології друку OKI як джерело світла використовується лінійка світлодіодів. Барабан провертається навколо своєї осі, і на ньому за рахунок увімкнення/вимкнення світлодіодів формуються зони зі зміненим електричним зарядом, що відповідають зображенню відбитка. На лінійку світлодіодів компанія OKI пропонує довічну гарантію.
Далі ми зупинимося на основних характеристиках та особливостях лазерних принтерів, які є найбільш важливими при виборі принтера.
Швидкість друку. Для сучасних персональних лазерних принтерів характерна досить висока швидкість друку - до 40стор./хв. Але говорячи про швидкість друку слід обов’язково враховувати, що виробником вказується її максимальна величина при певних характеристиках заповнення сторінки та якості друку. Тому реальна величина швидкості друку складних графічних зображень з високою якістю відбитків зазвичай виявляється нижче за заявлену виробником.
Роздільна здатність і якість друку. Ці дві характеристики тісно пов’язані між собою, т.к. чим більша роздільна здатність, тим вища якість друку. Роздільна здатність вимірюється в dpi, яка характеризується кількістю точок на дюйм в горизонтальному і вертикальному співвідношенні. На сьогодні максимальна роздільна здатність домашніх принтерів дорівнює 1200 dpi. Для повсякденної роботи цілком достатньо роздільної здатності 600 dpi, більш висока роздільна здатність необхідна для більш чіткого виведення півтонів. Підвищення роздільної здатності ускладнює механіку та електроніку, і тягне за собою подорожчання принтера. Також велике значення тут мають характеристики дисперсності (розміру) частинок тонера, що використовується в принтері (так НР використовують дрібнодисперсний тонер UltraPrecise з розміром частинок не більше 6 мікрон).
Пам’ять є досить важливою характеристикою. Тут слід звернути увагу на наявність процесора та мов керування принтером. Win-принтери не мають вбудованих процесорів, тому завдання, яке необхідно надрукувати, обробляється процесором комп’ютера і через кабель підключення (USB або LPT) передаються на принтер коди керування лазером. Пам’ять у принтерах є буферної, тобто. накопичує оброблене комп’ютером завдання на друк, і величина цієї пам’яті впливає швидкість виведення цієї інформації, а чи не швидкість обробки даних друку. При описі завдання великого об’єму та графіки, може виникнути ситуація, що на комп’ютері неможливо буде працювати.
Для іншої групи принтерів , які мають вбудовані мови опису сторінок PCL5, PCL6, PostScript завдання на друк по кабелю надходить у принтер, який використовуючи власну пам’ять і процесор виробляє обробку даних друку. У цьому випадку, чим більше пам’ять принтера, чим потужніший процесор, тим швидше принтер буде обробляти завдання на друк, тим більше вже обробленого матеріалу поміститься в його пам’яті і, тим швидше швидкість друку . У цих принтерах можливе розширення пам’яті.
Підключення до комп’ютера. Також слід звернути увагу на вузол з’єднання принтера до системного блоку комп’ютера. Більшість принтерів усіх виробників мають два порти для підключення до системного блоку комп’ютера: USB-порт і паралельний порт LTP, але деякі принтери не мають паралельного порту. Для Win-принтерів краще інтерфейс USB, так як завантаження системи при його використанні менше і значно збільшується швидкість передачі даних для друку. Але тут необхідно враховувати, що якщо у вас стара модель комп’ютера, то порт USB у вас може бути відсутнім.
Витратні матеріали. Дуже велику роль грає доступність витратних матеріалів та авторизованого сервісного центру. Враховуючи цю умову, а також вартість витратних матеріалів (оригінальних і сумісних) явним лідером є HP, CANON, картриджі до принтерів цих виробників продаються в кожному спеціалізованому магазині офісної техніки, тоді як витратні матеріали для Brother, Samsung, Lexmark, OKI ви не завжди зможете придбати оперативно. ий барабан, що очищає лезо, шестірні та тонер (виняток становлять світлодіодні принтери OKI, що мають роздільні фотокондуктор і тубу з тонером). Після того, як у вашому картриджі закінчиться тонер, найідеальніший варіант - це покупка нового картриджа, але зазвичай кожен власник принтера сподівається заощадити на покупці нових оригінальних витратних матеріалів, використовуючи заправку картриджів сумісними тонерами. Існує велика кількість фірм-виробників сумісних тонерів, барабанів та ракелів, найбільш поширені на нашому ринку Static Control Components (SCC), ASC, Fuji, Integral, Katun та інші. Відновлення картриджів бажано проводити в сервісних центрах, що спеціалізуються на заправках, оскільки ця технологія здійснюється тільки в спеціально підготовлених місцях, обладнаних витяжною вентиляцією та потужними пилососами. Слід пам’ятати, що неправильне використання тонера може призвести до поломки принтера. Світлочутливий барабан може бути використаний при відновленні картриджа до 3 разів, потім його необхідно змінювати разом з лезом очищення. У середньому вартість відновлення становить приблизно 20% вартості нового оригінального картриджа, а вартість повної регенерації із заміною барабана і ракеля - 55% вартості нового картриджа. Найчастіше відновлюються картриджі HP, Canon, тому що у них нижча вартість відновлення та повної регенерації. Принтери Lexmark. Brother, Samsung вартість відновлення картриджів буде трохи вищою, ніж для картриджів HP, Canon. Для світлодіодних принтерів OKI відновлення картриджів категорично не рекомендується, оскільки в цьому випадку дуже швидко виходить з ладу фотокондуктор, ресурс роботи якого розрахований приблизно на 20-30 тис. копій і вартість його дорівнює майже половині вартості нового принтера. Ми рекомендуємо для всіх принтерів використовувати лише оригінальні витратні матеріали, цим ви забезпечите безперебійну роботу, високу якість друку та більш тривалий термін служби друкувального пристрою.
Також слід пам’ятати, якщо на вашому принтері ще не закончилася гарантія фірми-виробника, то при використанні неоригінальних витратних матеріалів гарантійні зобов’язання сервісними центрами не розглядаються.
І, насамкінець, хочемо запропонувати вам таблицю порівняльних характеристик принтерів, де додатково будуть вказані види оригінальних витратних матеріалів для кожної моделі принтера із зазначенням їх вартості та ресурсів, також буде підрахована собівартість одного відбитка при використанні оригінальних картриджів.
Порівняльна характеристика лазерних принтерів початкового рівня
Опубліковано: 15.03.2013